| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Accessories | 304 Stainless Steel |
| Sound Isolation | STC 42-48 Db |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Feature | Foldable |
| Acoustic Performance | NRC 0.85 |
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
|---|---|
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Durability | High |
| Panel Size | 1200mm X 2400mm |
| Application | Office, Conference Room, Studio |
| Application | Office, Conference Room, Studio |
|---|---|
| Weight | 25kg/m2 |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Panel Size | 1200mm X 2400mm |
| Feature | Foldable |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
|---|---|
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Design | Modern And Elegant |
| Thickness | 80mm |
| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Certificates | ISO, SGS |
| Energy Saving | 96%Energy Saving Panels |
| Standard | A Level Standard |
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Standard | A Level Standard |
|---|---|
| Energy Saving | 96%Energy Saving Panels |
| Waterproof | Yes |
| Performance | Good Workability |
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Certificates | ISO, SGS |
|---|---|
| Soundproof | More Than 40dB |
| Energy Saving | 96%Energy Saving Panels |
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Marterial | EPS Polystyrene+sand+cement |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Performance | Good Workability |
| Soundproof | More Than 40dB |
| Sample | Available |
| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Weight | 28-38 |
| Surface | MDF Board |