| Condition | New |
|---|---|
| Operation | Manual Or Electric |
| Type | Commercial Furniture |
| Door Material | Aluminium Alloy |
| Surface | Fabric,melamine |
| Condition | New |
|---|---|
| Position | Interior |
| Door Material | Aluminium Alloy |
| Panel Width | 800-1200 Mm |
| Operation | Manual Or Electric |
| Glass | Single Or Double Glazed |
|---|---|
| Collect | Folding |
| Surface | Fabric,melamine |
| Operation | Manual Or Electric |
| Metal Type | Aluminium |
| Door Material | Aluminium Alloy |
|---|---|
| Installation | Easy And Quick |
| Height | Less Than 6 M |
| Surface | Fabric,melamine |
| Weight | 25-40kg/m² |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
|---|---|
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Design | Modern And Elegant |
| Color | Customized |
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Panel Width | 800-1200 Mm |
|---|---|
| Position | Interior |
| Surface | Fabric,melamine |
| Weight | 25-40kg/m² |
| Metal Type | Aluminium |
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
|---|---|
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Durability | High |
| Panel Size | 1200mm X 2400mm |
| Application | Office, Conference Room, Studio |
| Features | Simple Construction, Easy Install |
|---|---|
| Package | Wide And Narrow Wood Pallets |
| Feature | Demountable |
| Installation Method | Drywall |
| Maintenance | Low Maintenance |
| Sample | Available |
|---|---|
| Soundproof | More Than 40dB |
| Standard | A Level Standard |
| Performance | Good Workability |
| Face Panel | 4.5mm Calcium Silicate Board |
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
|---|---|
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Weight | 28-38 |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Fire Rating | Class A |