| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Type | Movable |
| Size | Customized |
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Name | Movable Partition Wall |
|---|---|
| General Use | Commercial Furniture |
| Appearance | Appearance |
| Function | Multi-purpose |
| Quality | Guaranteed |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
|---|---|
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
| Color | Customized |
| Height | Customizable |
|---|---|
| Durability | High |
| Transparency | Transparent |
| Frame Material | Aluminum |
| Weight | Lightweight |
| Usage | Office/Commercial Space |
|---|---|
| Soundproof | Yes |
| Height | Customizable |
| Color | Clear |
| Installation | Movable |
| Weight | 28-38 |
|---|---|
| Fire Rating | Class A |
| Feature | Acoustic |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Frame Material | Aluminum |
|---|---|
| Width | Customizable |
| Usage | Office/Commercial Space |
| Thickness | 85mm |
| Installation | Movable |
| Installation | Movable |
|---|---|
| Usage | Office/Commercial Space |
| Color | Clear |
| Height | Customizable |
| Durability | High |
| Thickness | 85mm |
|---|---|
| Transparency | Transparent |
| Durability | High |
| Frame Material | Aluminum |
| Design | Sleek/Modern |
| Function | Multi-purpose |
|---|---|
| Panel Width | 600mm-1200mm |
| Usage | Area Insulation |
| End Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| General Use | Commercial Furniture |