| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Advantage | Free Of Floor Track |
| Frame Material | 6063-T6 Aluminum Alloy |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 80mm |
| Warranty | 5 Years |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Type | Movable |
|---|---|
| Feature | Foldable |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Fire Rating | Class A |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Height | Less Than 6 M |
|---|---|
| Fireproof Grade | B1 |
| Weight | 25-40kg/m² |
| Surface | Fabric,melamine |
| Condition | New |
| Customization | Size, Color, Finish, Design Can Be Customized |
|---|---|
| Warranty | 5 Years |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
| Type | Movable |
|---|---|
| Durability | High |
| Fire Rating | Class A |
| Installation Method | Hanging |
| Eco-Friendly | Yes |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Width | 500-1228 Mm |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Soundproofing | Up To 55dB |
| Type | Movable |
|---|---|
| Function | Privacy |
| Color | Customized |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
| Metal Type | Aluminium |
|---|---|
| Panel Width | 800-1200 Mm |
| Fireproof Grade | B1 |
| Collect | Folding |
| Design | Modern Glass Partition |
| Installation | Easy And Quick Installation |
|---|---|
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Fire Resistance | Class A |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
| Design | Modern And Elegant |