| Certificates | ISO, SGS |
|---|---|
| Soundproof | More Than 40dB |
| Energy Saving | 96%Energy Saving Panels |
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Marterial | EPS Polystyrene+sand+cement |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Face | Reinforced Calcium Silicate Board |
| Performance | Good Workability |
| Soundproof | More Than 40dB |
| Sample | Available |
| Features | Simple Construction, Easy Install |
|---|---|
| Package | Wide And Narrow Wood Pallets |
| Feature | Demountable |
| Installation Method | Drywall |
| Maintenance | Low Maintenance |
| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Weight | 28-38 |
| Surface | MDF Board |
| Customization | Available |
|---|---|
| Surface Finish | Powder Coating/Painting |
| Accessories | Track/Roller/Seal Strip |
| Size | Customizable |
| Installation | Quick And Easy |
| Frame Material | 6063-T6 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Type | Movable |
| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Advantage | Free Of Floor Track |
| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
|---|---|
| Type | Movable |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Top And Bottom Seal | Double Seal Rubber |
| Size | Customized |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Function | Privacy |
| Installation | Easy |
| Design | Customized |
| Sound Insulation | 35-45dB |
|---|---|
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
| Feature | Demountable |
| Thickness | 85-100mm |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Surface | MDF |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |