| Application | Office, Conference Room, Exhibition Hall, Etc. |
|---|---|
| Height | 2.5-3 Meters |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
| Sample | Available |
| Type | Removable |
| Surface Material | Aluminum+tempered Glass |
|---|---|
| Accessories | 304 Stainless Steel |
| Customization | Available |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
| Design Style | Modern, Modern |
| Accessories | 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Materials | Anodized Aluminum And Glass |
| Design Style | Modern, Modern |
| Fireproof | Yes |
| Finish | Glass Or Wooden Finish |
| Design Style | Modern, Modern |
|---|---|
| Installation | Easy To Install |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Customization | Available |
| Thickness | 85mm |
|---|---|
| Transparency | Transparent |
| Durability | High |
| Frame Material | Aluminum |
| Design | Sleek/Modern |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
|---|---|
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Surface Material | Aluminum+tempered Glass |
| Fire Retardant | Min 60-120 Minutes |
| Warranty | 3-5years |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
|---|---|
| Materials | Anodized Aluminum And Glass |
| Surface Material | Aluminum+tempered Glass |
| Installation | Easy To Install |
| Customization | Available |
| Condition | New |
|---|---|
| Position | Interior |
| Door Material | Aluminium Alloy |
| Panel Width | 800-1200 Mm |
| Operation | Manual Or Electric |
| Surface | Fabric Hard Cushion |
|---|---|
| Installation Method | Hanging |
| Application | Office, Conference Room, Studio |
| Acoustic Performance | NRC 0.85 |
| Weight | 25kg/m2 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Thickness | 80mm |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Fire Resistance | Class A |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |