| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Feature | Foldable |
| Acoustic Performance | NRC 0.85 |
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
| Installation | Easy And Quick Installation |
|---|---|
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
| Surface | Fabric Hard Cushion |
|---|---|
| Type | Movable |
| Installation Method | Hanging |
| Panel Size | 1200mm X 2400mm |
| Durability | High |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
|---|---|
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Fire Resistance | Class A |
| Design | Customized |
|---|---|
| Color | Customized |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Material | Aluminum Alloy |
| Thickness | 85/100mm |
| Size | Customized |
|---|---|
| Type | Movable |
| Installation | Easy |
| Color | Customized |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
| Top And Bottom Seal | Double Seal Rubber |
|---|---|
| Usage | Restaurant Or Office |
| Feature | Foldable |
| Frame Material | 6063-T6 Aluminum Alloy |
| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
| Operation | Manual Or Electric |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Advantage | Free Of Floor Track |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Fire Rating | Class A |
| Weight | 28-38 |
|---|---|
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Advantage | Free Of Floor Track |
| Operation | Manual Or Electric |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Weight | 28-38 |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Heigth | 2000-6000 Mm |