| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Weight | 28-38 |
| Surface | MDF Board |
| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Surface | MDF Board |
| Contract Range | 22.5 Mm |
| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Surface | MDF Board |
| Contract Range | 22.5 Mm |
| Usage | Hotel, Convention Center |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Surface | MDF Board |
| Operation | Manual Or Electric |
| Feature | Foldable |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Frame Material | 6063-T6 Aluminum Alloy |
| Fire Rating | Class A |
| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy Frame, Glass Panel |
| Function | Soundproof, Fireproof, Flexible Partition |
| Sound Insulation | 35-45dB |
| Height | 2.5-3 Meters |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy Frame, Glass Panel |
| Function | Soundproof, Fireproof, Flexible Partition |
| Sound Insulation | 35-45dB |
| Height | 2.5-3 Meters |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy Frame, Glass Panel |
| Function | Soundproof, Fireproof, Flexible Partition |
| Sound Insulation | 35-45dB |
| Height | 2.5-3 Meters |
| Surface | MDF Board |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Operation | Manual Or Electric |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Installation | Movable |
|---|---|
| Usage | Office/Commercial Space |
| Color | Clear |
| Height | Customizable |
| Durability | High |