| Features | Simple Construction, Easy Install |
|---|---|
| Surface Material | Select By Customer |
| Feature | Demountable |
| Maintenance | Low Maintenance |
| Package | Wide And Narrow Wood Pallets |
| Size | Customizable |
|---|---|
| Customization | Available |
| Installation | Quick And Easy |
| Thickness | 85mm/100mm |
| Color | Customizable |
| Design Style | Modern/Simple/Elegant |
|---|---|
| Customization | Available |
| Surface Finish | Powder Coating/Painting |
| Color | Customizable |
| Size | Customizable |
| Frame Material | 6063-T6 Aluminum Alloy |
|---|---|
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Advantage | Free Of Floor Track |
| Pass Door Selection | Single Or Double Door |
| Feature | Foldable |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
|---|---|
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Top And Bottom Seal | Double Seal Rubber |
| Type | Movable |
| Fire Rating | Class A |
| Thickness | 85/100mm |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Installation | Easy |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
| Advantage | Durable |
| Type | Movable |
|---|---|
| Installation | Easy |
| Color | Customized |
| Material | Aluminum Alloy |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
| Sound Insulation | 35-45dB |
|---|---|
| Application | Hotel,Office, Conference Room, Exhibition Hall, Etc. |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
| Type | Removable |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Surface | MDF |
|---|---|
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door Within Door Or Not | Decided By Customer |
| Feature | Acoustic |
| Design | Modern And Elegant |
|---|---|
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Fire Resistance | Class A |
| Installation | Easy And Quick Installation |