| Application | Office, Conference Room, Studio |
|---|---|
| Eco-Friendly | Yes |
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Installation Method | Hanging |
| Eco-Friendly | Yes |
|---|---|
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
| Weight | 25kg/m2 |
| Design | Modular |
| Thickness | 80mm |
| Surface | Fabric Hard Cushion |
|---|---|
| Type | Movable |
| Installation Method | Hanging |
| Panel Size | 1200mm X 2400mm |
| Durability | High |
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
|---|---|
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Design | Modern And Elegant |
| Fire Resistance | Class A |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |
|---|---|
| Design | Modern And Elegant |
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Customization | Size, Color, Finish, Design Can Be Customized |
| Fire Resistance | Class A |
| Installation | Easy And Quick Installation |
|---|---|
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
| Accessories | Tracks, Rollers, Handles, Locks, Etc. |
|---|---|
| Thickness | 80mm |
| Warranty | 5 Years |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Soundproof | More Than 40dB |
|---|---|
| Performance | Good Workability |
| Certificates | ISO, SGS |
| Fire Rating | Class A |
| Standard | A Level Standard |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
|---|---|
| Contract Range | 22.5 Mm |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Usage | Meeting Room |
| Weight | 28-38 |
| Usage | Meeting Room |
|---|---|
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Weight | 28-38 |
| Surface | MDF Board |