| Height | Less Than 6 M |
|---|---|
| Fireproof Grade | B1 |
| Weight | 25-40kg/m² |
| Surface | Fabric,melamine |
| Condition | New |
| Height | Less Than 6 M |
|---|---|
| Panel Width | 800-1200 Mm |
| Weight | 25-40kg/m² |
| Type | Commercial Furniture |
| Installation | Easy And Quick |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Fire Rating | Class A |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Weight | Lightweight |
|---|---|
| Thickness | 10mm |
| Fireproof | No |
| Color | Clear |
| Design | Sleek/Modern |
| Installation | Movable |
|---|---|
| Usage | Office/Commercial Space |
| Color | Clear |
| Height | Customizable |
| Durability | High |
| Height | Customizable |
|---|---|
| Transparency | Transparent |
| Usage | Office/Commercial Space |
| Thickness | 85mm |
| Installation | Movable |
| Surface Material | Aluminum+tempered Glass |
|---|---|
| Accessories | 304 Stainless Steel |
| Customization | Available |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
| Design Style | Modern, Modern |
| Customization | Available |
|---|---|
| Installation | Easy To Install |
| Usage | Suitable For Office And Commercial Spaces |
| Warranty | 3-5years |
| Surface Material | Aluminum+tempered Glass |
| Fire Resistance | Class A |
|---|---|
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
| Design | Modern And Elegant |
| Material | Aluminum Alloy Frame And Tempered Glass Panel |
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Fire Resistance | Class A |
|---|---|
| Function | Soundproof, Fireproof, Movable |
| Color | Customized |
| Finish | Anodized, Powder Coated, Or Wood Grain |
| Usage | Suitable For Hotels, Conference Rooms, Offices, Etc. |