| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Surface | Fabric Hard Cushion |
| Feature | Foldable |
| Acoustic Performance | NRC 0.85 |
| Usage | Hotel Or Restaurant Or Others |
| Customization | Size, Color, Finish, Design Can Be Customized |
|---|---|
| Fire Resistance | Class A |
| Sound Insulation | Up To 50dB |
| Warranty | 5 Years |
| Installation | Easy And Quick Installation |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Track System | Top Hung Or Floor Supported |
| Heigth | 2000-6000 Mm |
| Installation | Easy |
|---|---|
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Advantage | Durable |
| Function | Privacy |
| Style | Modern |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Type | Movable |
| Thickness | 1-3mm |
| Size | Customized |
| Function | Privacy |
|---|---|
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Thickness | 1-3mm |
| Application | Home, Office, Hotel, Restaurant |
| Installation | Easy |
| Function | Privacy |
|---|---|
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Application | Office, Hotel, Restaurant |
| Installation | Easy |
| Type | Movable |
| Style | Modern |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Powder Coating |
| Installation | Easy |
| Frame Material | Aluminum Alloy |